10 SUV-ów, których ludzie NIGDY nie sprzedają (bo są nie do zdarcia)

Krótkie Podsumowanie

W filmie przedstawiono listę 10 SUV-ów, które charakteryzują się wyjątkową niezawodnością i trwałością, co sprawia, że ich właściciele rzadko decydują się na sprzedaż. Omówiono modele różnych marek, zarówno te popularne, jak i mniej oczywiste, zwracając uwagę na ich mocne strony, typowe usterki oraz koszty utrzymania. Na końcu wspomniano o wyróżnieniu specjalnym dla trzech modeli, które, choć wymagają pewnej uwagi, również zasługują na miano niezawodnych.

  • Subaru Forester (czwarta i piąta generacja)
  • Honda Pilot (trzecia generacja)
  • Acura RDX (druga generacja)
  • Honda CR-V (czwarta i piąta generacja)
  • Mazda CX-5 (od 2012 do chwili obecnej)
  • Toyota Highlander (trzecia i czwarta generacja)
  • Lexus RX (trzecia i czwarta generacja)
  • Toyota Sequoia (druga generacja)
  • Lexus GX460 (druga generacja)
  • Toyota 4Runner (piąta generacja)

Subaru Forester (czwarta i piąta generacja)

Subaru Forester od 2014 roku zyskał lepszą reputację dzięki modernizacjom, które wyeliminowały problemy z uszczelką głowicy i zużyciem oleju, typowe dla starszych modeli. Zastosowanie łańcucha rozrządu zamiast paska oraz poprawa konstrukcji silnika typu bokser, który obniża środek ciężkości i redukuje wibracje, przyczyniły się do zwiększenia niezawodności. Symetryczny napęd na cztery koła Subaru oraz dobra widoczność z kabiny to dodatkowe atuty tego modelu.

Honda Pilot (trzecia generacja)

Honda Pilot trzeciej generacji (2016-2022) z trzema rzędami siedzeń i silnikiem V6 słynie z niezawodności. Trwałość tego modelu wynika z faktu, że silnik V6 rzadko pracuje na pełnych obciążeniach, co zmniejsza jego zużycie. Dodatkowo, Honda Pilot dzieli podzespoły z innymi modelami Hondy, co zapewnia szeroką dostępność części zamiennych i łatwość napraw w każdym warsztacie.

Acura RDX (druga generacja)

Acura RDX drugiej generacji (2013-2018) to niedoceniana opcja na rynku wtórnym. Wyposażona w silnik V6 serii J i sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów, oferuje prostotę i łatwość utrzymania. Szczególną uwagę należy zwrócić na łańcuch rozrządu, który powinien być sprawdzany po 150 000 km. Konwencjonalny układ napędu na wszystkie koła w tej generacji jest mniej skomplikowany i tańszy w utrzymaniu niż system SH-AWD w nowszych modelach.

Honda CR-V (czwarta i piąta generacja)

Honda CR-V czwartej i piątej generacji (2012-2022) z silnikiem K24 oraz nowsza hybryda to godne uwagi wersje. Silnik K24 jest prosty, niezawodny i dobrze znany mechanikom. Hybrydowa wersja z podwójnym układem silników elektrycznych eliminuje konwencjonalną skrzynię biegów, co zmniejsza liczbę potencjalnych usterek. Hamowanie regeneracyjne wydłuża żywotność hamulców, a właściciele tego modelu często pokonują duże przebiegi bez konieczności wymiany samochodu.

Mazda CX-5 (od 2012 do chwili obecnej)

Mazda CX-5 zasługuje na uznanie za silnik Sky Active o pojemności 2,5 l, który jest wolnossący i charakteryzuje się wysokim stopniem sprężania, co zapewnia wydajność bez turbosprężarki. Mazda nie zastosowała przekładni CVT, lecz konwencjonalną sześciobiegową skrzynię automatyczną, co pozytywnie wpływa na trwałość. Wnętrze jest wykończone na wysokim poziomie, a roczne koszty utrzymania są stosunkowo niskie.

Toyota Highlander (trzecia i czwarta generacja)

Toyota Highlander trzeciej i czwartej generacji (od 2014 roku) oferuje trzy rzędy siedzeń, oszczędność paliwa i niezawodność. Zbudowana na tej samej platformie co Lexus RX, korzysta z filozofii Toyoty polegającej na wykorzystywaniu sprawdzonych rozwiązań i produkcji na dużą skalę, co pozwala na szybkie wykrywanie i naprawianie usterek. Wersja hybrydowa z przekładnią planetarną bez pasków i sprzęgieł ciernych jest szczególnie trwała, a niektórzy właściciele przejeżdżają 300 000 km na oryginalnym akumulatorze.

Lexus RX (trzecia i czwarta generacja)

Lexus RX trzeciej i czwartej generacji (2010-2022) to wzór niezawodnego luksusowego crossovera. Silnik V6 WRX350 jest dokładnie przetestowany i produkowany od dawna, co oznacza, że wszystkie jego potencjalne słabości zostały zidentyfikowane i naprawione. W przeciwieństwie do niemieckich luksusowych SUV-ów, RX z przebiegiem 100 000 km zazwyczaj wymaga jedynie wymiany opon i płynów.

Toyota Sequoia (druga generacja)

Toyota Sequoia drugiej generacji (2008-2022) charakteryzuje się imponującą trwałością. Zbudowana na platformie pickupa Tundra, wykorzystuje podzespoły zaprojektowane do ciężkiej pracy, co sprawia, że w codziennym użytkowaniu pracują one poniżej swoich możliwości. Silnik V8 Toyota 3R-FE cieszy się mityczną reputacją, a właściciele Tundry przejechali nim ponad milion kilometrów. Około 39% Sequoi drugiej generacji przekracza 250 000 km przebiegu.

Lexus GX460 (druga generacja)

Lexus GX460 drugiej generacji (2010-2023) to luksusowy SUV, który pod eleganckim wyglądem kryje Toyotę Land Cruiser Prado, pojazd używany przez organizacje humanitarne i wojskowe w trudnych warunkach terenowych. Silnik V8 o pojemności 4,6 l i sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów pozostały niezmienione przez całą generację, co pozwoliło na identyfikację i naprawę wszystkich potencjalnych usterek. Zawieszenie wykorzystuje mechaniczny układ hydrauliczny KDSS, który jest niezawodny i trwały.

Toyota 4Runner (piąta generacja)

Toyota 4Runner piątej generacji (od 2010 roku) to SUV, który słynie z niezawodności. Produkowany w zasadzie w niezmienionej formie od 14 lat, unika nowoczesnych trendów, takich jak turbosprężarki i skomplikowane systemy multimedialne. Silnik V6 o pojemności 4,0 l wykorzystuje łańcuch rozrządu, a pięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów jest zaprojektowana dla cięższych pojazdów, co oznacza, że nigdy nie pracuje zbyt intensywnie. Nadwozie oparte jest na ramie drabinowej, co zapewnia wytrzymałość w trudnych warunkach terenowych.

Wyróżnienie specjalne: Chevrolet Tahoe, GMC Yukon i Chevrolet Suburban

Chevrolet Tahoe, GMC Yukon i Chevrolet Suburban (GMT900 2007-2014 i K2XX 2015-2020) wymagają proaktywnego właściciela, ale są to trwałe pojazdy. Silnik V8 platformy LS to klasyczna prosta konstrukcja, a wiele wariantów 5,3 litrowych wykorzystuje żeliwny blok, który lepiej odprowadza ciepło. Problemem jest system dezaktywacji cylindrów AFM, który można rozwiązać za pomocą dezaktywatora AFM. Dodanie chłodnicy skrzyni biegów i regularna konserwacja zapewnią długowieczność tych silników.

Summarize any YouTube video in seconds

Get summaries like this one for any video, in your language, with the free Summ app.

Download on the Apple Store
Get it on Google Play

Transcript

YouTube Transcript Generator

0:00 A co jeśli niektóre SUWy na drogach są tak niezawodne, że ich właściciele po prostu ich nie sprzedadzą? Mówimy o przebiegu 200, 300, a nawet 500 000 km. Żadnych poważnych napraw, żadnych koszmarów w warsztacie, żadnych nocnych telefonów po lawetę. Po prostu się nimi jeździ, dba o nie, a one dalej jeżdżą. Dzisiaj recenzujemy 10 subwów stworzonych na całe życie. Są marki, których się spodziewacie i kilka, które mogą was zaskoczyć. Te w środku listy dają najwięcej do myślenia. Zostańcie z nami do końca, bo numer 1 nikogo nie zaskoczy, ale i tak warto go wypowiedzieć na głos. Numer 10. Subaru Forester, czwarta i piąta generacja. Od 2014 roku do chwili obecnej Forester ma złą sławę, na którą już nie zasługuje. Modele sprzed 2014 roku miały poważne

0:46 problemy z uszczelką głowicy i zużyciem oleju, które wielu właścicieli wspomina z traumą. To prawda, a Subaru wie o tym lepiej niż ktokolwiek inny. Jednak wraz z modernizacją w 2014 roku wszystko się zmieniło. Zamiast paska rozrządu zastosowano łańcuch, rozwiązano problemy ze zużyciem oleju, a nowoczesny Forester stał się zupełnie innym samochodem. Liczba [odchrząknięcie] skarg gwałtownie spadła. Minęło trochę czasu, zanim ta opinia się przyjęła, ale liczby już nie kłamią. Silnik typu bokser z cylindrami zamontowanymi poziomo zamiast pionowo obniża środek ciężkości samochodu i redukuje ogólne drgania. Mniejsze drgania oznaczają mniejsze zużycie podzespołów w miarę upływu czasu. Podstawowa fizyka, ale skuteczna. Symetryczny napęd na cztery koła Subaru

1:33 od dziesięcioleci działa bez zarzutu na śniegu, błocie i deszczu, a właściciele zawsze wspominają o innym pozornie drobnym szczególe, widoczności. Słupki są cienkie, okna duże i widać co się dzieje wokół. W rodzinnym SUWie, którym jeździsz na co dzień, ma to większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Kierowca, który codziennie pokonuje kilometry rok po roku, nie oczekując niczego w zamian. Dokładnie tego pragnie ktoś, kto chce zapomnieć, że w ogóle posiada samochód. Numer 9. Honda Pilot, trzecia generacja od 2016 do 2022. Trzy rzędy siedzeń, 3,5 litrow silnik V6 i reputacja niezawodności graniczącej z kliniczną. To, co sprawia, że pilot jest tak wytrzymały, jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Prawie nigdy nie pracuje

2:19 ciężko. Silnik V6 został zaprojektowany tak, aby wytrzymać znacznie większe obciążenia niż te, których wymaga trasa szkolnego autobusu czy podróż autostradą. Kiedy silnik stale pracuje poniżej swoich możliwości, jest trwały. Z tego samego powodu silnik diesla w ciężarówce może przejechać milion mil. Nie dlatego, że to magia, ale dlatego, że nigdy nie jest eksploatowany do granic możliwości. Honda również zbudowała pilota dzieląc podzespoły z minivanem Odyssey i pickupem Richline. Oznacza to, że te części są produkowane w milionach. Znane awarie są już udokumentowane. Części zamienne są niedrogie i łatwo dostępne w każdym warsztacie. Nie potrzebujesz specjalisty, żeby się tym zająć. Nie ma tajemnic handlowych do ochrony. Mało co jest bardziej uspokające niż świadomość,

3:05 że jeśli coś pójdzie nie tak, lokalny warsztat naprawi to w ciągu jednego dnia. Numer 8. Akura RDX druga generacja od 2013 do 2018. Zwróćcie uwagę, bo to jedno z tych znalezisk na rynku wtórnym, które nie wzbudzają większego zainteresowania, a mają w sobie wiele wartości. Trzecia generacja RDX pojawiła się z turboładowanym czterocylindrowym silnikiem, bardziej złożoną skrzynią biegów i systemem multimedialnym, który właściciele przyjęli z umiarkowanym entuzjazmem. Druga generacja gra jednak w zupełnie innej lidze. Wyposażona jest w 3,5 litrowy silnik V6 serii J z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Jeden z najbardziej cenionych silników w historii Hondy. Prosty,

3:51 sprawdzony i łatwy w utrzymaniu. Jedynym serwisem, którego nie można zignorować jest łańcuch rozrządu, który w tym silniku nie ma obowiązkowego okresu wymiany, ale należy go sprawdzić po 150 000 km. Dbaj o niego, a ten silnik przejedzie 200 000 km bez żadnych obaw. Aura zastosowała również bardziej konwencjonalny układ napędu na wszystkie koła w tej generacji bez skomplikowanego systemu SHD z późniejszych modeli. Mniej potencjalnych punktów awarii, tańsze płyny i bardziej przystępna mechanika. Jeśli szukasz prawdziwego luksusu, wygodnych foteli, cichej kabiny i wyrafinowanej jazdy w cenie samochodu używanego i przy kosztach utrzymania, które nie zrujnują twojego portfela, RDX drugiej generacji jest prawdopodobnie

4:36 najlepiej strzeżoną tajemnicą na rynku samochodów używanych. Rynek nie wycenił go jeszcze tak, jak na to zasługuje. Na razie numer 7. Honda CR Fund, czwarta i piąta generacja od 2012 do 2022. Tutaj warto wspomnieć o dwóch konkretnych wersjach. Modelach z silnikiem Kseries o pojemności 2,4 locześniejszej hybrydzie. Silnik K24 w klasycznym CRV to kultowy klasyk na forach mechaników. Prosty, płynnie pracujący i tak długo w użyciu, że każdy mechanik zna go na pamięć bez konieczności zaglądania do instrukcji obsługi. Średni roczny koszt utrzymania wynosi około 380 € w przypadku rodzinnego SUVA. To mniej więcej wszystko. Najnowsza hybryda idzie

5:24 jeszcze dalej. Podwójny układ silników elektrycznych Hondy praktycznie eliminuje konwencjonalną skrzynię biegów. Silnik elektryczny łączy się bezpośrednio z kołami. Mniej ruchomych części oznacza mniej usterek. Hamowanie regeneracyjne może wydłużyć żywotność hamulców do 100 000 km bez wymiany w porównaniu do typowych 40 000 km w konwencjonalnym samochodzie. Właściciele CRV to fenomen sam w sobie. Znajdziesz wątki na forach z ludźmi, którzy przejechali 220 000, 250 000 km i zastanawiają się, czy czas zmienić samochód. Odpowiedź, którą otrzymują jest zawsze ta sama. Nie. Jeździć dalej i tak robią. Numer 6. Mazda CX5. Od 2012

6:10 do chwili obecnej. CX5 zasługuje na znacznie większe uznanie niż zazwyczaj otrzymuje i to z dwóch konkretnych powodów. Pierwszym z nich jest silnik. Zamiast teoretycznie zmniejszać pojemność skokową i dodawać turbosprężarkę, aby poprawić ekonomikę paliwową, Mazda zbudowała wolnossący silnik o pojemności 2,5 l z wysokim stopniem sprężania i konstrukcją układu wydechowego, która zapewnia wydajność bez dodatkowego ciepła i złożoności mechanicznej turbosprężarki. Nazwali go Sky Active i w przeciwieństwie do niektórych nazw marketingowych faktycznie działa. Dobrze zaprojektowany silnik wolnossący ma mniej części poddawanym ekstremalnemu ciśnieniu termicznemu niż silnik turbodoładowany, co przekłada się na mniejszą liczbę awarii w dłuższej perspektywie. Drugim

6:57 powodem jest skrzynia biegów. Mazda nie zamontowała przekładni CVT w CX5, podczas gdy Nissan i Subaru zdecydowały się na bezstopniowe skrzynie biegów z paskami, które obniżają początkowy koszt, ale z czasem powodują problemy, Mazda odmówiła i pozostała przy konwencjonalnej sześciobiegowej skrzyni automatycznej. Ta decyzja wyróżnia ją na tle znacznej części konkurencji pod względem rzeczywistej trwałości. Wnętrze charakteryzuje się poziomem wykończenia, który sprawia, że samochód wydaje się o 10000 EUR droższy. Roczne koszty utrzymania wahają się od 300 do 400 EUR. Cena samochodu japońskiego europejski styl z wyższej półki średniej. Numer 5. Toyota Highlander. Trzecia i czwarta generacja od 2014 roku do chwili

7:43 obecnej. Trzy rzędy siedzeń, oszczędne paliwo, przyjazne rodzinie i zbudowane na tej samej platformie co Lexus RX. Filozofia Toyoty dotycząca Highlandera zawsze była taka sama. brać to co działa, dzielić się tym na platformy i produkować w tak dużych ilościach, aby wszelkie usterki były szybko wykrywane i naprawiane. Highlander dzieli swoje podzespoły mechaniczne z Lexusem RX i minivanem Siena. Kiedy produkuje się podzespoły na taką skalę, wady szybko się ujawniają i są korygowane, zanim dotrą do dealerów. Wersja hybrydowa to miejsce, w którym sprawy robią się naprawdę interesujące. Sifite Toyoty brzmi jak bezstopniowa skrzynia biegów, ale nią nie jest. To zestaw przekładni planetarnych bez pasków, taśm, sprzęgieł ciernych, tylko koła zębate. Toyota

8:29 korzysta z tego samego systemu od czasu pierwszego Priusa pod koniec lat 90. Niektórzy właściciele hybrydowego Highlandera przejechali 300 000 km na oryginalnym akumulatorze, nigdy go nie dotykając. 300 000 km i zużywa około 8 lit na 100 km przewożąc siedem osób. Trzy rzędy siedzeń, sprawdzona niezawodność i oszczędność paliwa jak w kompaktowym sedanie. Dlatego rodziny trzymają je przez dekadę i nie oglądają się za siebie. Numer 4. Lexus RX, trzecia i czwarta generacja od 2010 do 2022. Erx to punkt odniesienia. Samochód, który wyznaczył standard niezawodnego luksusowego crossovera i dyskretnie go utrzymuje od ponad 20 lat. 3,5 lit. Silnik V6 WRX350

9:17 to jeden z najdokładniej przetestowanych silników, jakie Toyota kiedykolwiek wyprodukowała. Jest produkowany tak długo, że wszystkie jego potencjalne słabości zostały zidentyfikowane, udokumentowane i naprawione. Kupując go otrzymujesz układ napędowy, który został poddany testom przez miliony właścicieli na przestrzeni milionów kilometrów. Niezawodność to nie hazard, to kwestia statystyk. Porównajmy to z niemieckim luksusowym SUWEM z przebiegiem 100 000 km. BMW X5 lub Audi Q7 z taką liczbą kilometrów na liczniku zaczynają wystawiać rachunki z długimi nazwami i wygórowanymi cenami. Awarie zawieszenia pneumatycznego, problemy z elektroniką, elementy układu hamulcowego wymagające specjalistycznych części. RX z przebiegiem 100 000 km zazwyczaj wymaga

10:05 jedynie kompletu opon i wymiany płynu. Właściciele zawsze opisują go w ten sam sposób. samochód, który po prostu jeździ i go utrzymują. Nierzadko można zobaczyć modele z początku XX wieku nadal w codziennym użytkowaniu z oryginalnymi silnikami. Materiały wykończeniowe wnętrza są wytrzymałe, jazda pozostaje płynna, a koszty napraw są nadal niskie. Oto Lexus RX w pigułce. Numer 3. Toyota Sequoya, druga generacja od 2008 do 2022. Pojazd o prawdopodobnie najbardziej imponujących liczbach na całej liście. Sełoja drugiej generacji została zbudowana na platformie pickupa Tandry. Osie, hamulce, układ kierowniczy. Wszystko zostało zaprojektowane z myślą o prawdziwej ciężkiej pracy. Kiedy korzystasz z

10:52 platformy klasy pickup głównie jako samochodu rodzinnego do codziennej jazdy, podzespoły te spędzają większość swojego okresu eksploatacji, pracując znacznie poniżej swoich możliwości. To jak wieszanie obrazów za pomocą młota pneumatycznego. Zużycie jest minimalne. Znajdujący się pod nim 5,7 litrow silnik V8 Toyota 3R myślnik FE cieszy się niemal mityczną reputacją na forach motoryzacyjnych. Właściciele tondry przejechali tym silnikiem ponad milion kilometrów. Nie 100 000, milion kilometrów. Toyota zbudowała go z większym zapasem mocy niż było to absolutnie konieczne. I właśnie ten inżynieryjny przerost formy nad treścią jest powodem, dla którego tak długo wytrzymują. Statystyka, która mówi wszystko. Według IC Cars około 39%

11:38 Sequoi drugiej generacji przekracza 250 000 km. To mniej więcej osiem razy więcej niż średnia rynkowa. Rodzinny SUW z niezawodnością ciężarówki roboczej, bo w gruncie rzeczy nim jest. Numer 2. Lexus GX460. Druga generacja od 2010 do 2023. Jeśli nie znasz tajemnicy stojącej za tym pojazdem, od teraz ją poznasz. GX460 wygląda jak luksusowy SUV zaprojektowany do obsługi prywatnych klubów golfowych i spełnia te rolę idealnie. Ale pod skórą lakierowanym drewnem i emblematem Lexusa kryje się Toyota Land Cruiser Prado. Ten sam pojazd, z którego korzystają międzynarodowe organizacje humanitarne, wojskowe zespoły logistyczne i wyprawy naukowe w jednych z najbardziej

12:23 niegościnnych terenów na świecie. To nie zbudowała go z myślą o dzielnicach mieszkalnych dużych miast. Stworzyła go z myślą o drogach, gdzie utknięcie może oznaczać kilkudniowy postój. A potem i tak opatrzyli go emblematem Lexusa i sprzedali tym samym dzielnicom. Nikt nie narzekał. Silnik V8 o pojemności 4,6 l w połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów pozostał praktycznie niezmieniony w całej generacji. Kiedy trzymasz ten sam silnik przez 14 lat, uczysz się każdej potencjalnej usterki i wszystkie są identyfikowane i naprawiane. Ten silnik z łatwością radzi sobie z setkami tysięcy mil przy podstawowej konserwacji bez żadnych problemów. Nawet zawieszenie zasługuje na szczególną uwagę. Lexus zastosował mechaniczny układ hydrauliczny o nazwie

13:10 KDSS. Bez elektronicznych poduszek powietrznych ani czujników, które mogłyby ulec awarii. Tylko hydraulika pracuje cicho. Mniej elektroniki oznacza mniej awarii. Społeczność samochodów używanych to zrozumiała, a wartość od sprzedaży odzwierciedla tę wiedzę. Ludzie nazywają GX460 najlepszym wyborem na rynku wtórnym, ponieważ otrzymujesz solidne podwozie terenowe z wykończeniem i wyrafinowaniem Lexusa. Kabina jest cicha, materiały dobrze trzymają się drogi i samochód przetrwa prawie wszystko w swoim przedziale cenowym. Kości Land Cruisera ubrania Lexusa. Numer 1. Toyota 4 Runner. Piąta generacja od 2010 do 2024 SUV, który nigdy się nie psuje i nikogo to nie dziwi. Ten samochód jest produkowany w

13:57 zasadzie w niezmienionej formie od 14 lat i nie jest to niedopatrzenie ze strony Toyoty ani brak inwestycji. O to właśnie chodzi. Podczas gdy inni producenci podążali za kolejnym trendem, turbosprężarkami, 10gowymi skrzyniami biegów, ekranami dotykowymi zajmującymi połowę deski rozdzielczej, Toyota utrzymała cztery Runera dokładnie w tym samym stanie. Bez turbosprężarek, bez przekładni CVT, bez tabletów ze szkła hartowanego zastępujących przyciski, które działały od dekad. Właściciele są nim zafascynowani właśnie z tego powodu. Czterolitrowy silnik V6 wykorzystuje łańcuch rozrządu, a nie pasek. Brak obowiązkowych okresów między wymianami, brak serwisu kosztującego ponad 1000 € przy 90 000 km, który nagle pojawia się

14:43 w instrukcji obsługi. Pięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów została zaprojektowana dla cięższych pojazdów, co oznacza, że nigdy nie pracuje zbyt intensywnie. Mechanicy nazywają ją nudną. W świecie długoterminowej niezawodności nuda to najwyższy możliwy komplement. Kropka. Nadwozie to rama drabinowa, a nie samonośne nadwozie udające terenowy samochód z ambicjami przygodowymi. Wytrzymuje trudne warunki terenowe, naprężenia na autostradach z dużą prędkością i codzienne użytkowanie, nie powodując skrzypienia konstrukcji ani zmęczenia zawieszenia, które z biegiem lat pojawiają się w suwach z samonośnym nadwoziem. Przyciski klimatyzacji są nadal na swoim miejscu, nadal działają, nadal są proste. Nie ma mowy o wymianie ekranu za 3000 €, który

15:29 w końcu zepsuje się we wtorek i pozbawi ogrzewania. Nie ma aktualizacji oprogramowania, które mogłyby zepsuć funkcje, które kiedyś działały automatycznie. To odpowiednik żelaznego zamku na kołach. Nie najnowocześniejszego, nie najwydajniejszego, nie najbardziej zaawansowanego technologicznie, po prostu takiego, który będzie działał, gdy inne będą już trzy razy w warsztacie. Jeździsz nim na zawsze. Wyróżnienie specjalne: Chevrolet Taho, GMC Jukon i Chevrolet Suburban. GMT900 w latach od 2007 do 2014 i K2X w latach od 2015 do 2020. Te trzy nie znajdują się na głównej liście, ponieważ wymagają proaktywnego właściciela, ale całkowite ich zignorowanie byłoby błędem. Silnik

16:16 V8 platformy LS to klasyczna prosta konstrukcja. Pojedynczy blok zamiast dwóch połączonych połówek. Mniej ruchomych części oznacza mniej punktów awarii. Wiele wariantów 5,3 litrowych wykorzystuje żeliwny blok, a nie aluminiowy, a żeliwo lepiej odprowadza ciepło przy wysokich obrotach. Silniki te zostały zbudowane do ciężkiej pracy. Gdy używasz ich głównie do dowożenia rodziny do szkoły lub na wakacje, podzespoły pracują znacznie poniżej swoich możliwości. Części są łatwo dostępne w każdym warsztacie. Każdy mechanik wie jak je naprawić, a gdy coś pójdzie nie tak, nie płacisz wygórowanych cen za importowane komponenty. Prawdziwym problemem jest system dezaktywacji cylindrów AFM, który może spowodować awarię popychaczy zaworów, jeśli zaniedba się wymianę

17:01 oleju. Rozwiązanie istnieje i jest proste. Dezaktywator AFM, urządzenie, które utrzymuje silnik w trybie V8 i całkowicie eliminuje problem. Dodaj do tego chłodnicę skrzyni biegów i regularną konserwację, a te silniki będą działać bezterminowo. Nie znajdują się na liście, ponieważ wymagają uwagi, ale jeśli będziesz uważny, to należą do najtrwalszych silników, jakie kiedykolwiek wyprodukowano w Ameryce. To wszystko. Kupuj mądrze, dbaj o nie, a te samochody posłużą ci przez dekady. Jeśli dotarłeś aż tutaj, daj znać w komentarzach, który jest twoim ulubionym lub który chciałbyś mieć. Do zobaczenia w następnym filmie. Yeah.

Share

YouTube Video Summaries